Büşra Seyhan Apaydın Hakkında

Hakkımda

Dyt. Büşra Seyhan Apaydın

1997 yılında Samsunda Doğan Büşra Seyhan Apaydın. İlk, orta ve lise eğitimini Samsun’da Tamamlamıştır. 2019 Yılında İstanbul Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden diyetisyen unvanı ile mezun olmuştur. Üniversite döneminde derslerinde gösterdiği üstün başarıdan dolayı ‘Onur Belgesi’ almaya hak kazanmıştır

Üniversite Eğitimi süresince İstanbul Medipol Mega Hastanesi, İstanbul Ortaçeşme Aile Sağlık Merkezi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi, VM Medical Park Samsun Hastanesi ve Samsun Büyük Anadolu Hastanesinde Yaptığı Stajlar ile mesleki bilgi ve tecrübe kazanmıştır

‘Emzirme Döneminde Annenin Beslenme Durumunun Anne Sütüne Etkisi’ tezi ile lisans eğitimini bitirmiştir.

Eğitimine katkı olarak İstanbul Üniversitesin ’de  Çocuk Gelişimi Bölümünde açık öğretimde  devam etmektedir.

Kariyerine Samsun Liman Hastanesinde başlayan Diyetisyen Büşra Seyhan Apaydın, Aktif olarak; Klinik, Hastalıklarda Beslenme Tedavisi, Kilo Yöntemi, Gebelikte Beslenme, Emzirme Döneminde Beslenme, Çocuk Hastalıklarında Beslenme ve Çocuk Obezitesi Alanlarında Çalışmıştır.  Bu sürede onlarca kişinin hayatına dokunmuş ve onların sürdürülebilir sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmalarına destek olmuştur.

Mesleki Bilgi ve Yenilikleri takip etmek için Klinik Nütrisyon, Samsun Obezite Tanı ve Tedavi Kursu, Sporcu Beslenmesi, Anne-Çocuk Beslenmesi, İntegratif Beslenme, Diyet ve Vücut İlişkisi, Beslenme ve Psikosomatik Hastalıklar, Bariatrik Cerrahide Beslenme, Beslenmede Bilinç ve Psikoloji, Mikrobiyotada Klinik Yaklaşımlar, BIA ve Antropometrik Vücut Analizi Yöntemleri, VE ISO 22000:2005 Food Safety Management Systems İnteral Auditor Kurslarına Katılmış ve Kurs Bitiminde Sertifikalarını Almaya Hak Kazanmıştır.

Şu an mesleki bilgi ve tecrübesiyle danışanlarına daha kapsamlı hizmet verebilmek için 2019 yılında Atakum Deniz Evlerinde açtığı ‘Diyetisyen Büşra Seyhan Sağlıklı Yaşam Merkezinde’ hizmet vermektedir.

Büşra Seyhan Apaydın Hakkında

Kurumsal Danışmanlıklarım

Danışmanlık Verdiğim Firmalardan Bağzıları